ÇAMAŞIR YIKANIRKEN KIRIŞIYOR SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR?

16 Aralık 2014 Salı

 

Çamaşır makineleri hayatımızda sıkça kullandığımız ve bize çok büyük bir faydası olan beyaz eşyadır. Çamaşır makinesi sayesinde çamaşırlarımızı makinede çok rahat bir şekilde yıkayabiliriz ve artık gelişen bu teknoloji sayesinde de çamaşır makinesinde çamaşır kurutma imkânına da sahip olabiliriz. Gelişen teknoloji ve ilerleyen zaman dilimi sayesinde çamaşır makineleri artık çok daha gelişmiş ve ilerlemiş bir duruma gelmiştir. Artık bütün mağazalarda ve alışveriş internet sitelerinde pek çok farklı ve model çamaşır makinelerini çok rahat bir şekilde bulabiliriz. Ayrıca çamaşır makinesi aldığımızda kredi kartı ve diğer taksit avantajlarından da yararlanarak kolay bir şekilde makine alabiliriz. Ancak çamaşır makinelerinin de sorunları bulunabilmektedir bunlar su kaçırma, su almama vb. gibi sorunlar olabilir. Biz bunlardan çamaşırlar yıkanırken kırışıyor sorununu ele alacağız.

Çamaşırlar yıkanırken kırışıyorsorunu çamaşır makinesi olanlar için büyük bir sorundur. Bu sorunun temeli cihazda bulunan parçalardır. Su kaçırmanın sebebini öğrenmek için çamaşır makinesinin pompa kapağını açarak içinden su gelip gelmediğini kontrol edelim.  Eğer su gelmiyorsa su boşaltma pompası ile makinenin su çıkış pompası arasında su sızıntısı varmı kontrol edelim.  Pompayı açtığınızda su geliyor ise sızıntı buradan gelmiyordur. Diğer bölge ise makinenin kazanı kazanın içine su dökün eğer sızıntı buradan geliyorsa kazan çatlamış olabilir, kazanla pompa arasında horum delinmiş olabilir, kelepçe çıkmış olabilir ve rezistansın oturduğu yerden su sızıntısı olabilir.

Bir diğer çamaşırlar yıkanırken kırışıyor sorunu için bulacağınız yöntem çamaşır makinesinin deterjan çekmecesini açın makinenin camından görünecek kadar su koyun bekleyin eğer sızıntı varsa deterjan çekmecesinin oturduğu yuvada çatlak oluşmuş olabilir, kazanla deterjan kutusu arasındaki hortum delinmiş olabilir veya ön camı geçecek kadar su doldurduysanız lastik körükte delik olabilir. Ancak bunları yapabileceğiniz gibi teknik destekten de yardım alabilirsiniz. Ancak değişik ve zararlı olaylara sebebiyet vermemek ve zararlı çıkmamak için siz yine de teknik destekleri arayın ve onlardan yardım alarak bu sorunu çok doru ve kolay olan bir şekilde çözün. Eğer bütün bunlara rağmen hala sorun devam ederse https://www.arcelikservisi.tv/ linkini kullanarak uzaman desteği almalısınız.