ÇAMAŞIR MAKİNANIZ NEDEN SİGORTA ATTIRIYOR VE TEHLİKESİ NEDİR?

7 Ocak 2016 Perşembe

 

ÇAMAŞIR MAKİNANIZ NEDEN SİGORTA ATTIRIYOR ile ilgili görsel sonucu

 

Çamaşır makinesi sigorta attırıyor ise bunun birçok nedeni olabilir. Makinenizin sigorta attırmasına neden olan en büyük faktörlerden bir tanesi, arıza parazit kondansatör parçasının makinenize bağlı olan kısmından koparak kazana çarpmasıdır. Bu parça koparak kazana çarpması durumunda kısa devre oluşmasına ve sigortaların atmasına neden olmaktadır. Makineniz yüzünden sigortaların atması genel anlamda ciddi bir sorundur.

Çamaşır makinesi sigorta attırıyor ise bunun başka bir nedeni de, makinenizin fişini bağlayıp elektrik aldığınız prizin topraklamasının olmamasıdır. Prizde topraklama yok ise, makinenizin fişini takmanız sonucunda sigortaların atmasına neden olabilir. Bir başka durum ise makineniz aksanında bulunan topraklama kablosunun kopmuş olmasıdır. Eğer topraklama kablosunda kopmalar söz konusu ise alçak akım rölesi devreye girebilir ve buna bağlı olarak makineniz çalışmayabilir. Makinenizin sigorta attırmasının birçok nedeni olabilir. Ama sigorta atması mühim ve dikkat edilmesi gereken bir arızadır Çünkü elektrik aksamının arızası makinedendi kaynaklanıyor yoksa evin genel elektrik tesisatında mı sorun var bilinmesi gerekmektedir. Önlem alınmadığı takdirde evinizin ve eşyalarınızın yanması gibi ciddi sorunlar ile karşılaşmanız mümkündür. Bu tarz bir durum ile karşılaşılması durumunda öncelikle yapılması gereken arıza makineden mi yoksa elektrik aksanından mı çıktığını bulmaktır. Bu işlemi servise haber vermeden önce yapmak istiyor iseniz yapmanız gereken şey makinenizi başka bir prizde de çalışıp çalışmadığını kontrol etmek olmalıdır. Eğer aynı sorun ile bu işlem yapıldıktan sonrada karşılaşıyorsanız en yakın servisten destek almanız gerekmektedir. Sigortanız çamaşır makineniz yüzünden kısa devre yapıp atıyor ise bu ciddi bir problemdir. Çamaşır makinenizden ya da evinizin genel elektrik aksamından dolayı bu sorun ile karşı karşıya kalmak mümkündür. Bu gibi durumların önlemi zamanında alınmalıdır. Yoksa ciddi sonuçlar ile karşı karşıya kalınması olası bir durumdur.

Çamaşır makinesi sigorta attırıyor ise kendi imkânız ile yaptığınız bir takım basit denemeler sonucunda arızanızı en yakın servis ile paylaşarak gerekli yardımı almaktır. Can ve mal güvenliğiniz için sizlere yardımcı olan servisimiz 7/24 sizlere kaliteli hizmeti sunmaktadır. İşinin ehli olan çalışanları sayesinde makinenizde karşılaşmış olduğunuz bu ve bunun gibi birçok sorunda siz müşterilerimizin en büyük yardımcısıyız. En kısa sürede en hızlı hizmeti sizlere sunarak memnun olmanızı sağlıyoruz. Siz müşterilerimizin memnuniyeti bizim için en önemli şeydir.