Buzdolabında Besinler Donuyor, Ne Yapılmalı?

18 Mart 2017 Cumartesi

 

Buzdolabı teknolojisi, 21.yüzyıl dünyasında besinlerin çok daha uzun süre ilk günü tazeliğinde saklanabilmesi açısından çok büyük bir önem taşıyor. Bu yüzden de günümüzde hem iş yerlerinde hem de yaşam alanlarında son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmakta olunan buzdolabı teknolojisi sayesinde artık besinleri çok daha uzun süre saklayabilmek mümkün olduğundan dünyanın her yerinde son derece yoğun şekilde kullanılıyor. Beyaz eşya teknolojileri arasında en çok tercih edilen ürün gruplarından birisi olarak öne çıkan Arçelik buzdolabı modelleri sayesinde hem tasarruflu hem de kaliteli şartlarda besinleri saklayabilmek mümkün oluyor. Kızıltoprak Arçelik Servisi merkezimizin deneyimli ve uzman teknik servis personelleri ise Arçelik markalı buzdolabı modellerinde meydana gelebilecek her türlü arızalanmaya ilişkin olarak profesyonel ve kaliteli çözümler sunuyor.

 

İleri nesil teknolojilere sahip olan Arçelik markalı buzdolabı modellerinde meydana gelebilecek her türlü arızalanmaya yönelik olarak profesyonel çözümler geliştirmekte olan ve bu çözümleri çok kısa zaman dilimleri içerisinde oluşturarak, arızalı buzdolabının günlük yaşamda yaratacağı aksaklıkların hemen giderilebilmesini sağlıyor. Böylelikle Arçelik markalı buzdolabını çok daha uzun süreler ve çok daha kaliteli bir şekilde kullanabilmek mümkün oluyor. Suadiye Arçelik Servisi özel servis hizmetlerimizde, sizlerden Arçelik buzdolabı modelleri için en sık şekilde gelen arıza başvurularının başında buzdolabının besinleri dondurmakta olması sorunu geliyor. Bu sorun besinlerinizde oluşturduğu zarar kadar buzdolabınızın çalışma sisteminde de sorun teşkil ederek, hem verimliliği düşürmekte hem de buzdolabınızın ömrünü kısaltmaktadır. Bu sebeple bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda mutlaka çağrı merkezimize başvuruda bulunarak, profesyonel özel servis hizmeti almalısınız.

 

Arçelik buzdolabınızın besinlerinizi dondurması sorununa yönelik olarak kozyatağı Arçelik Servisi teknik personelimiz,  buzdolabınızın termostat kontaklarında yapışma meydana gelmesinden uzun süreli çalışma dolayısıyla besinlerin donması sorunu yaşanabileceğinden dolayı termostatı kontrol ederek, arızalı ise yenisi ile değişimini gerçekleştirmektedir. İkincil olarak ise buzdolabınızı kullanmakta olduğunuz mekanın dış ortam sıcaklığının 10 derecenin altında olması da bu sorunu yaşamanıza neden olacağından servis personellerimiz, buzdolabınızın bu durumda sürekli çalışacağından daha ideal bir konuma yerleştirmenize konusunda fikir beyan etmektedir. Bu uygulamalarla buzdolabınızda besinlerin donması sorunu tümüyle çözüme kavuşturulduğu gibi eğer buzdolabınızın termostatı değiştirilirse sadece orijinal Arçelik yedek parçası ile değiştirilmektedir.