Bulaşık Makinesi Başlat Düğmesi Tepki Vermiyor

6 Nisan 2020 Pazartesi

 


Bulaşık makinesi elektrik bağlantısı ve “Açma / Kapama” tuşu ile program seçimine ve programı başlatmaya hazır hale gelir. Bu aşamada bunların yıkayacakları bulaşıklara uygun olarak hazırlanmış olan bulaşık makinesi yıkama programlarından herhangi birini seçebilmektedir. Bulaşıkların yerleşimi, “Başlat / Bekle” düğmesi ile programın başlatılmasını gerçekleştirbilmektedir. Ancak bazı durumlarda "Başlat / Beklet" altında bastıktan sonra herhangi bir tepki almayabiliyor. Böyle bir durumda bulaşık makinesi yıkama işlemi başlatalım. Kullanıcılar için bu tip bir sorunla karşılaştıklarında hemen Sultanbeyli Arçelik Servisi hizmetlerine başvuru gerçekleştirmeleri gerekmemektedir.

Kullanıcılar bulaşık makinesinin “Başlat / Bekle” altında bastığında bir türlü tepki alamıyor ise sıkça söz konusu olan yağlanma sorununu göz önünde bulundurunuz. Bulgurlu Arçelik Servisi çalışanlarının verdiği bilgiye göre; “Başlat / Beklet” düğmesinin çalışmaması sorunun temel kaynağı yağlanması. Bulaşık makinesinin “Başlat” düğmesinin ev hanımları tarafından yapılan kirli bulaşıkları yerleştikten sonra yağlı eller ile kullanmalarından dolayı zaman içinde yağlanma yaşayabiliyor. “Başlat / Beklet” düğmesinin ardından zaman içerisinde ciddi bir yağ katmanı oluşabiliyor. Bu durumda bulaşık makinesinin “Başlat / Beklet” düğmesinin çalışmamasına yol açıyor. Bulaşık makinesinin yağ bağlamış olan “Başlat / Beklet” düğmesi ve çevresinin ıslak yumuşak bir bez kullanımını iyice silinmesi gerekir. Bu şekilde soruna pratik müdahaleyle çözüm sağlanabilir.

Bulaşık makinesinin “Başlat / Beklet” düğmesinde böyle bir sorun mevcut kullanın ya da yapılan yağ temizleme işlemi çözüm sağlamamış ise teknik bir sorun vardır. Kullanıcıların fazla bastırarak, “Başlat / Beklet” kullanarak kullanmanıza ya da zaman içerisinde oksitlenme gibi faktörlere bağlı olarak düğme ile arkasındaki mekanizmanın programı aygıtına olan bağlantı sorunlu hale neden olabilir. Bu işlev de sadece düğme olarak “Başlat / Beklet” tuşu işlevunu yerine getirmiyor olabiliyor. Bostancı Arçelik Servisi merkezi uzmanları böyle bir durumda gösterge panelini sökerek, “Başlat / Beklet” düğmesinin çalışmamasına yol açar sorunu tespit ederek, çözüm için müdahaleleri yerine gerçekleştirir. Bu gibi bir sorun bulaşık makinelerinde en düşük maliyetli teknik arızalardan birisidir. Bu arada çok basit bir müdahale uygulaması olması nedeniyle çok kısa zaman içinde içerir çözüme kavuşturulabilmektedir. Bu şekilde kullanabilirsiniz en hızlı şekilde yeniden bulaşık makinelerini sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz başlayabilmektedir.