Steroid Küpleri

23 Ağustos 2020 Pazar

 

Steroidler birbirleriyle 4 halkadan oluşan karbon iskeletli bir lipittir. Steroidler asetil KoA biosentez yollarından oluşmaktadır. Farklı steroidler bulunan bu grupta bulunanlar birbirlerinden ayrılmaktaldır. Mantarlar, bitkiler ve hayvanlarda yüzlerce farklı çeşit steroid de tanımlanmıştır. Steroidlerin canlı canlı olarak oynanma hormon olmaktadır. Steroid hormonlar, steroid hormon alıcıörlere bağlanarak fizyolojik olan faaliyet de devam etmektedir.

Günümüzde steroidler yaygın olarak vücut geliştirme ve spor uygulamaları kullanılmaktadır. Pek çok insanın yardımcısı olan bu ürünlere ulaşmanız oldukça kolaydır. Steroid kürü   de vücut geliştiriciler ve sporcular tarafından tercih edilmektedir.

Steroid Nedir ve Kullanım Alanı Nelerdir?

Pek çok insanın en az bir kere de olsa düşündüğü ve hızlı kas gelişimi için tercih edilen steroidler hakkında yeterli bilgileri sizlere aktaracağız.

Steroidler aslında çeşitli hastalıkların tedavilerinde kullanılan bir ilaç sınıfına verilen isim olmaktadır. Steroidler kanser gibi problemler nedeniyle testileri erkeklerin cinsel deneyimini koruyabilmeleri ya da hipofiz bezlerindeki sorunların çözümü için veya kanser sonrasındaki kas kayıplarını tedavi etmek da kullanılmaktadır. Tüm bu ağır tıbbi sorunların yanı sıra steroid metabolizmanın düzenlenmesini, düzenlenmesi güçlendirilmesini, kemik ve kas kütlesinin artırılması gibi çeşitli tıbbi tıbbi için de tercih edilebilen ürünlerdir.

Anabolik Steroidler

Vücut geliştirmeyle ilgilenen insanlar tarafından tercih edilen steroidler, anabolik androjenik steroid olarak adlandırılmaktadır ve kas kütlelerinin artırılması için kullanılmaktadır. Günlük kayıtdaysa anabolik steroidler olarak isimlendirilmiştir. Anabolik steroid testosteron hormonlarının vücuttaki yıkamak amacıyla taklit etmek`` da sentetik ilaçlardır. Testosteronlar vücut kolesterolden elde etmek ve dokuları üzerinde de etki göstermektedir. Testosteron üretildikten sonra bir vücut hücresine gider veya reseptöre bağlanmaktadır ve protein sentezinin de başlamasını sağlar. Bu sayede gelişimine katkı da bulunmaktadır. Protein sentezinin başlamasıyla gelişme ve yenilenme süreci başlamaktadır.

Artık pek çok sporcunun kullandığı steroidlerin yanı sıra steroid kürü ürünlerine olan ilgiler de geçen gün artmaktadır. Sizlerde bu ürünler ile kendinize destek sağlayabilirsiniz.